logo

Реклама

РекламаProdigy струсонули новизною

Prodigy трясонули новизною

 

 / / Концерт британських фріків в Києві

 


 

 

 

 У середу в Києві виступила британська група Prodigy. Концерт на підтримку нового альбому підтвердив, що нічого кардинально нового електронні панки вже не придумують, зате відмінно використовують старе. У народній любові до Prodigy переконався ЮРІЙ МАРЧЕНКО.

 

 Prodigy показали українським шанувальникам, що списувати їх з рахунків поки не варто Prodigy - група, яка стала обличчям цілого стилю. Говоримо Prodigy - маємо на увазі рейв. Саме ці британські хулігани на початку 90-х порушили благодушність і позитивний настрій електронної сцени, підірвавши її агресивним бітом і брутальними текстами. Битву за лідерство в жанрі Лайам Хоулет, Кіт Флінт та Кіт Палмер виграли начисто - композиції Prodigy лунали звідусіль, а сингли зависали на верхівках чартів місяцями. Але в 1999 році музиканти оголосили, що надто вже вони стали популярними і комерційними, тому потрібно відпочити. Розійшовшись по сайд-проектам, вони періодично збиралися в різних складах, щоб що-небудь записати. А в 2006-м з альбомом "Always Outnumbered, Never Outgunned" навіть доїхали до Києва, але, відверто кажучи, не вразили.

 

У лютому цього року, коли припинилися навіть розмови про те, що Prodigy вже не ті, вийшла платівка з промовистою назвою "Invaders Must Die", що ознаменувала возз'єднання Prodigy в оригінальному складі. Альбом був прийнятий на ура, і група відправилася в тур. Київське виступ відбувся в Міжнародному виставковому центрі - прямо скажемо, не найкращому місці для концертів. Довгий і вузький ангар програє і з точки зору акустики, і в тому, що стосується розміщення глядачів. Якщо з фан-зони та VIP-сектору розгледіти сцену в принципі можна, то з партеру видно хіба що екрани.

 

Втім, все це і двогодинна затримка початку виступу публіку, здається, тільки роздратували, і, коли музиканти нарешті вискочили на сцену під інтро з World `s On Fire, глядачі з ходу пустилися танцювати. Хоча танцями назвати це, звичайно, складно - зал був практично повністю забитий, так що вся фанатська хореографія зводилася до шаленого підстрибування на місці.

 

 Перед концертом на екранах крутили оголошення, що буде голосно і яскраво, так що якщо у кого проблеми зі здоров'ям - побережіться. Вже з перших пісень стало зрозуміло, що попередження було не зайвим. Потужний, хоч і далеко не ідеальний звук і сліпучо яскраве світло - нехитрий антураж, однак встояти на місці було неможливо. Музиканти теж не лінувалися: підроздутий Кіт Флінт носився по сцені не за віком бадьоро, Кіт Палмер брав незмінно пафосні пози і щосили витріщався в зал, а Лайам Хоулет корчив пики і пританцьовував за каскадом синтезаторів. На "Poison" Кіт Флінт настільки розійшовся, що по спеціальному проходу відправився брататися з публікою у фан-зоні - безстрашного діяча культури насилу відбили у натовпу кілька охоронців.

 

Композиції з нового альбому і вживу звучали в дусі старих хітів, так що під зубодробильні "Omen" і "Invaders Must Die" публіка скаженіла так само, як під перевірені часом бойовики на кшталт "Breathe", "Voodoo People" або "Smack My Bitch Up ". Відігравши рівно годину, музиканти залишили сцену, надавши можливість викликати їх на біс. Точнісінько повторюючи трек-лист недавнього мінського концерту, Prodigy зіграли "Take Me To The Hospital" і "Out Of Space" і зібралися було вже закінчувати, але Кіт Флінт умовив соратників на цілу "Comanchee".

 

Незважаючи на цей бонус, глядачам явно було мало, і здивування з приводу настільки короткого концерту було очевидним. Втім, хронометраж виступу на любов присутніх до Prodigy не вплинув. Крім традиційних, що свідчать про успіх концерту, фанатських співів, кореспондент Ъ став свідком стихійної дискотеки - на стоянці біля Міжнародного виставкового центру більше сотні людей танцювали під хіти Prodigy, що звучали з припаркованого тут же автомобіля.

 

Фото: ОЛЕКСАНДРА ЯЛОВОГО / Коммерсантъ
Швидкий пошук

Ми Vkontakte

The Prodigy Vkontakte

Поділитись з друзями